Kilka dni dzieli nas od ważnego dla szkoły wydarzenia. Przed nami 4. edycja FLOWER EXPO POLSKA. Ta wyjątkowa wystawa towarzyszy Międzynarodowej wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE, w której to swoją przestrzeń prezentującą mają m.in. kwiaty i florystyka. Prócz prezentacji ofert wystawców, program Flower Expo Polska to także wydarzenia towarzyszące, m.in. pokazy florystyczne. W tym roku swój autorski pokaz zaprezentują także nasi wspaniali absolwenci, uczowie kierunku Florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze!

Będzie to prezentacja prac eksponujących walory piękna dwóch nadchodzących pór roku. Wplecione w konstrukcje i kryzy, również propozycje pod nasadzenia - kwiaty i zieleń połączone zostaną kolorem. Barwy jesieni uzupełni miedź i złoto, zimowe zmrozi „szron” bieli. Proste w swym wyrazie bukiety, przygotowane zostaną jako propozycje komercyjne z nutą poezji i zatrzymania. Dotyku autorskich perspektyw młodych florystek, które pod kierunkiem mistrza Macieja Krzusa stawiają swe pierwsze kroki. Na scenie wystąpią: Aneta Rajca, Jadwiga Łyżnik, Monika Lis-Tabor, Katarzyna Rduch.

Szkolne stoisko natomiast, to projekt zieleni, szeptem kreującej chwile. W tonacji odcieni tkanej pajęczyną czasu. Zatrzymanie, zasłuchanie...Wystarczy przytulić policzek do mchu. Na tle tej szczególną estetyką pisanej scenerii, z użyciem naturalnych elementów, autorki mikro-projektów przedstawią swoje pomysły na szybkie i niedrogie konstrukcje oraz kryzy do aranżacji kwiatowych. Podczas tych indywidualnych spotkań będzie można dostrzec twórczy potencjał każdej z Pań, poszukiwania stylu, dialog z materią.

 

Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy od 3 września na to szczególne wydarzenie i mocno trzymamy kciuki za naszych absolwentów kierunku Florysta! Do zobaczenia w Warszawie. 

70030221 2468098189900225 4835483776240844800 o